חלל פרנקופוני

המדיטק במכון הצרפתי בירושלים הוא חלל מודרני ונעים, הפתוח בימים ראשון עד שישי –לחצו כאן לשעות הפתיחה

אוסף הספריה מכיל בסביבות 9,000 כותרים שונים, ספרים ומולטימדיה, בצרפתית. בין היתר תוכלו למצוא אצלנו רומנים, מסות וחיבורים, ספרי קומיקס, ספרי עיון, סרטים עלילתיים ודוקומנטריים, אלבומי מוזיקה וספרים מוקראים. במדיטק ישנה פינה לילדים וכמו כן אוסף ספרים המיועד לאלו הלומדים צרפתית.

עיתונות יומית ומגזינים

המדייטק מאפשר גם להתעדכן בנושאים החמים של האקטואליה הצרפתית, עם עיתונים יומיים ומעל ל-30 מגזינים צרפתיים מתחומים שונים ומגוונים שהמכון מקבל באופן שוטף. המגזינים זמינים במהדורות מודפסות והעיתונים היומיים (לה-מונד, לה פיגארו, ליברסיון) זמינים במהדורות דיגיטליות בלבד, וניתן לקרוא בהם דרך האייפדים העומדים לרשות המנויים.

ספרות וקולנוע ישראליים

  התרבות הישראלית מיוצגת דרך מבחר רחב של רומנים ישראליים בתרגום לצרפתית, סרטים ישראליים עם כתוביות בצרפתית וסרטים תיעודיים, חיבורים וספרים בנושא על ההיסטוריה של המזרח התיכון.

 

אינטרנט ומולטימדיה

 ספרית המדיטק מציעה גם חלל מולטימדיה עם מחשבים וגישה לאינטרנט, ואייפדים דרכם ניתן לקרוא עיתונים יומים מצרפת. במדיטק ישנה גם פינה המוקדשת למשחקים: משחקי חברה, משחקי וידאו, משחקי רשת, על האייפדים, המחשבים או על קונסולת משחק – דרך מאגר משחקים מהנים ופדגוגים אשר מתאימים לכל הגילאים!

בנוסף לכותרים שנמצאים אצלנו במדיטק, המכון הצרפתי בירושלים מציע למנויים גם גישה ל-CULTURETHÈQUE – פורטל דיגיטלי של רשת מרכזי התרבות הצרפתית העולמית. תוכלו להנות מגישה למגוון פריטים, חלקם זמינים לצפיה/קריאה מקוונת וחלקם להורדה. הפלטפורמה של קולטורטק מציעה לכם גישה בלתי מוגבלת למבחר גדול של כתבי עת, יצירות ספרות, הופעות מצולמות, הרצאות, סרטים עלילתיים ודוקומנטריים ואפילו חומרים ללימוד עצמי בצרפתית! התכנים זמינים לצפייה ישירה או להורדה (השאלה ל-21 יום, עד 2 ספרים בו זמנית ומקסימום 5 ספרים בחודש). ניתן להתחבר לחשבון שלכם בקולטורטק דרך המחשב האישי, טאבלט, קורא אלקטרוני או סמארטפון. אם אתם מנויים למדיטק של מכון רומן גארי, הזדרזו לפנות לצוות הספרניות שלנו לקבלת מידע נוסף על ההרשמה לשירות ותוכלו גם אתם להנות מהמגוון העשיר של קולטורטק – הספריה הדיגיטלית של רשת התרבות הצרפתית.

לרכישת מנוי

שעות פתיחה
ראשון 18:00- 14:00
שני 10:00-13:00  14:00-18:00
שלישי, רביעי 14:00-18:00
חמישי: 14:00-16:00
ימי שישי: 10:00-13:00